Zaproszenie na Paschę online w dniu 8 kwietnia 2020r o godz.19.00

Zaproszenie – Pascha 2020

Zapraszamy na Paschę do Czubaków.W tych szczególnych dniach przeżyjmy wspólnie Wieczór Sederowy.Przygotujcie:- macę, – charoset, – gorzkie zioła (natka pietruszki, chrzan i sałata), – gotowane jajko (obrane ze skorupki), – Wino albo sok winogronowy,- pieczone udko z kurczaka,- niewielka ilość słonej wody (do zamaczania natki pietruszki) Nakryjcie odświętnie stół, przygotujcie świeczki (tradycyjnie 2), zasiądźcie całą rodziną, wyjmijcie odświętną zastawę, przygotujcie ciepły posiłek (do spożycia na koniec).Zabierzcie dobry humor i dużą dozę wyrozumiałości (pierwszy raz próbujemy coś takiego poprowadzić online).

Opublikowany przez Fundacja Polania Poniedziałek, 30 marca 2020


„W miesiącu pierwszym, czternastego dnia tego miesiąca o zmierzchu jest Pascha Pana”. (III Mojż. 23, 5)

Posłuszni tym słowom Boga świętowaliśmy seder paschalny od wielu lat w większych wspólnotach ludzi wierzących.

Z powodu trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj oraz świat, w tym roku nie możemy przeprowadzić Paschy gromadząc się fizycznie na wspólnej celebracji. Chcąc wypełnić Boże ustanowienie zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie święta w formie spotkania online.

Pascha odbędzie się 8 kwietnia 2020 r. po zmierzchu tj. rozpoczynamy o godzinie 19:00. Koniec przewidujemy na godzinę: 21:00.

Link do wydarzenia KLIKNIJ TUTAJ:

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa!

Zespół Fundacji Polania