Kurs Uczniostwo

Z radością pragniemy poinformować o nowej inicjatywie powstałej w obrębie naszej wspólnoty. Otóż w czwartek  26 kwietnia  o godz. 18.00 w Kaplicy Betlejem /ul. Lubomirskiego 7a/ rozpoczynamy KURS UCZNIOSTWO.

Czym jest uczniostwo?

Jest to proces stawania się osobą według Bożego pragnienia i planu.

Nie polega ono na nauczeniu się o Jezusie, ale przemienianiu się na Jego obraz, poprzez bycie z Nim. Jest to rozwijanie głębokiej więzi między Bogiem i człowiekiem. To działanie Bożej łaski, ale również nasza odpowiedź, polegająca na wzięciu odpowiedzialności za tę część, która należy do nas.

Proces ten trwa całe życie i przenika każdą jego dziedzinę: naukę, pracę, rodzinę, finanse, wypoczynek – zmienia nasz charakter i priorytety.

Jest największą przygodą naszego życia i największym wyzwaniem.

Wszystkich, którzy niedawno rozpoczęli tę drogę lub pragnęliby głębiej ją poznać zapraszamy na Kurs Uczniostwa, na którym omówimy takie zagadnienia jak:

  • zbawienie z łaski przez wiarę,
  • nowa tożsamość w Chrystusie,
  • grzech
  • autorytet Słowa Bożego,
  • budowanie relacji z Bogiem

Kurs obejmuje 5 spotkań, co 2 tygodnie.

Spotkania poprowadzą Artur Maciuszek i Grażyna Para

Spotkania będą miały charakter grupy domowej, co pozwoli na: swobodną wymianę myśli, lepsze zrozumienie, umożliwi przekazanie osobistych doświadczeń z Bogiem, modlitwę, czy poradę duszpasterską.

Dla uczestników będą wydrukowane skrypty, w których oprócz pytań do omawianych zagadnień znajdą się wersety pozwalające na poszerzenie ich zrozumienia.

Zgłoszenia na Kurs Uczniostwa prosimy kierować do Grażyny Pary (tel.785067088).

Gorąco zapraszamy