W niedzielę 18 października goście przedstawią akcję: Pomóżmy zielonoświątkowcom w Kenii

W niedzielę 18 października będziemy mieli gości – przedstawicieli Klubu Sportowego Polskie Himalaje, którzy prowadzą akcje charytatywne m.in. w Kenii.

Goście chcą nam zaproponować wsparcie wierzącej rodziny z kościoła zielonoświątkowego mieszkających w miejscowości Mtwapa koło Mombassy – Saro i Zipporah Wanje oraz ich dwójki dzieci Nelki (12) i Neliusa (8).

Klub prowadząc akcje charytatywne nie pobiera żadnych prowizji i opłat, wszystkie zebrane środki (100 %) przekazuje potrzebującym. Działania klubu w Kenii można obserwować na grupie facebookowej Kenia – podróżuję i pomagam.

Saro, jedyny żywiciel rodziny, na skutek pandemii stracił pracę. Okazało się też, że ze względu na stan jego kręgosłupa musi znaleźć inne zajęcie. Klub kierując się zasadą „ofiarowania wędki” prosi o pomoc w zebraniu brakującej kwoty ok 4600 zł na zakup tuk-tuka, pojazdu za pomocą którego rodzina będzie mogła zarabiać.

Informacja od Klubu:

Rodzina Saro i Zipporah Wanje

Pomagamy rodzinom, które poznaliśmy podczas naszych wyjazdów. Między innymi rodzinie Saro Wanje (członkom społeczności kościoła zielonoświątkowego w miejscowości Mtwapa w Kenii). Zachęcamy do poznania tej rodziny – ich historii i potrzeb: LINK

Link do prowadzonej zrzutki na zakup tuk-tuka dla tej rodziny: LINK

Prowadzimy również akcję pomocy materialnej  dla Neliusa (syna Saro): LINK

Kilka materiałów o kościele zielonoświątkowym w Mtwapa:

– Zdjęcia kościoła: LINK

– filmik z niedzielnego nabożeństwa (taniec dzieci z udziałem Neliusa): LINK

Umieszczamy również opowieść pastora o potrzebach kościoła (po angielsku): LINK

Pastor omawia na nim czego nie udało im się dokończyć od czasu budowy (kościół powstał około 20 lat temu). Nazywa to „projektami”. Oczywiście są to potrzeby drugoplanowe, ale chciał je przybliżyć przyjaciołom z Polski J. Są to m.in. położenie podłogi w okolicy ołtarza, system nagłośnienia,  magazyn, biuro pastora, ogrodzenie kościoła, system oświetlenia i remont dachu

Wspólnotę Betlejem zachęcamy przede wszystkim do wsparcia rodziny Saro. Pomoc w wysokości ok 4600 zł pozwoli na zakup pojazdu, co umożliwi utrzymanie rodziny i oddali widmo głodu. Na obudowie tuk-tuka można będzie umieścić napis, że zakup został wsparty przez wspólnotę kościoła zielonoświątkowego w Krakowie, obok logotypu Rafała Sonika, który także dorzucił swoją cegiełkę.

Kontakt:

polskiehimalaje@tlen.pl

Iwona Kotuła

tel. 606 702 803